دستگاه یخساز پولکی در یک نگاه

دنیای صنعت و تولید یخ، دستگاه یخساز پولکی به عنوان یک اختراع نوین با ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فرد خود، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. این دستگاه توانمند در تولید یخ با ضخامت بین ۱ تا 3 میلیمتر و دمای ۱۵- درجه سانتیگراد یا پایین‌تر است.

مزایای دستگاه یخساز پولکی

1. خصوصیات یخ پولکی

یخ پولکی با دمای تولید 6- الی 8- درجه سانتیگراد، نسبت به یخ‌های قالبی با دمای 0 درجه، انتخابی هوشمندانه برای خنک‌سازی می‌باشد. ضخامت بالای یخ پولکی به دلیل سطح مقطع زیاد، این یخ را به گزینه‌ای مناسب جهت خنک‌سازی تبدیل می‌کند. همچنین، پیوستگی تولید در دستگاه یخساز پولکی امکان استفاده مداوم از یخ را فراهم می‌آورد.

2. ویژگی‌ها و کاربردهای یخ پولکی

 • یخ پولکی به شکل کاملاً خشک، بهداشتی و مناسب تولید می‌شود و توده نمی‌شود.
 • سطح تماس بالا و قابلیت حمل آسان این نوع یخ، باعث افزایش بازدهی و کاربرد در موارد مختلف می‌شود.
 • عدم وجود لبه‌های تیز و برنده، همراه با خواص فیزیکی منحصر به فرد، یخ پولکی را بهترین گزینه برای نگهداری و حمل مواد غذایی و حساس می‌کند.

قطعات دستگاه یخساز پولکی

دستگاه یخساز پولکی شامل مجموعه‌ای از تجهیزات زیر است:

 1. درام فریزر یخساز
 2. کندانسور
 3. کمپرسور برودتی
 4. خط مایع
 5. تابلو برق
 6. پمپ و مخزن آب استیل

انتخاب تجهیزات و نکات مهم

در انتخاب تجهیزات برای دستگاه یخساز پولکی، نیاز به توجه به شرایط و بودجه مشتریان حائز اهمیت است. از این رو، انتخاب نوع کمپرسور برودتی (آمونیاکی یا فریونی) و نوع کندانسور (آب خنک یا هوا خنک) با توجه به نیازهای هر پروژه بسیار حائز اهمیت است.

کاربردهای یخ پولکی در صنایع

 1. مصارف صنایع شیلات و فراوری ابزیان
 2. پروژه‌های عمرانی و سدسازی جهت خنک‌سازی بتن
 3. صنایع مواد غذایی و کشتارگاه‌ها
 4. پیست‌های اسکی مصنوعی
 5. صنایع شیمیایی و رنگ و رزین
 6. رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها
 7. مجتمع‌ها و گردشگری‌ها

مزایای ایمنی و بهداشت دستگاه یخساز پولکی

تمامی قطعات و اجزاء دستگاه یخساز که با یخ در تماس می‌آیند، از جنس استنلس استیل ۳۰۴، آلومینیوم خالص آلیاژی، و پلی‌اتیلن ساخته شده‌اند. یخ تولید شده خشک، خالص و بهداشتی بوده و کاملاً با استاندارد HACCP هماهنگ است.

جابجایی و نگهداری آسان

تجهیزات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعویض قطعات ساده و جابجایی دستگاه به راحتی امکان‌پذیر باشد. همچنین، در صورت نیاز به جابجایی دستگاه، لوله‌های آب و مبرد به سرعت جدا شده و دستگاه را می‌توان به محل جدید منتقل کرد.

سیستم کنترل الکتریکی بی‌نظیر

 • تجهیزات الکتریکال از برند‌های برتر جهت افزایش دوام در طولانی‌ترین دوره‌ها استفاده می‌شوند.
 • کنترل تمام اتوماتیک عملکرد برودتی کمپرسور را بهبود بخشیده و باعث افزایش پارامتر COP می‌گردد.
 • نصب HMI جهت مانیتورینگ پارامترهای برودتی بر روی تابلو فرمان بر حسب سفارش امکان‌پذیر است.
 • سیستم کنترل طراحی شده، با استانداردهای عمومی بین‌المللی مطابقت دارد.

 

طراحی و توسعه‌ی ساختار دستگاه یخساز پولکی

 

شرکت برودت کار اطلس با بهره‌گیری از تجربه و کادر فنی مجرب خود، دستگاه یخساز پولکی را با توجه به شرایط خاص هر پروژه طراحی و توسعه داده است. هر پروژه به دلیل شرایط خاصی از جمله دمای آب ورودی، دمای محیط بهره‌برداری، ضخامت یخ، و نوع مبرد نیاز به طراحی منحصر به فرد دارد. به همین دلیل، ما برای هر کارخانه یخساز پولکی صنعتی، طراحی مجزا و مختص به آن پروژه را انجام می‌دهیم.

نتیجه گیری

دستگاه یخساز پولکی با ویژگی‌ها و امکانات برتر خود، به عنوان یک اختراع نوین در دنیای صنایع خنک‌سازی شناخته می‌شود. این دستگاه با مزایایی همچون تولید یخ پولکی با خصوصیات بهداشتی و خواص فیزیکی مناسب، به عنوان یک گزینه هوشمندانه برای مختلف صنایع و کسب‌وکارها به شمار می‌آید

دستگاه یخساز پولکی در یک نگاه